ABC – czyli jak wykonać odcisk łapki?

 

Najpierw chwila zachwytu, tym jak zapakowałam dla Ciebie twój zestaw „Imprints of love”. Ochom i achom nie było końca, ale w końcu zajrzałaś do środka .. znów wielkie „wow”! Po chwili jednak słychać cichutkie „o kurcze”, hmm .. tylko co teraz? I tutaj z pomocą przychodzi łapeczkowa tap model Lunka, która w pięciu krokach pokaże Ci co i jak!

 

Primo

Otwórz swoje pudełko z zestawem „Imprints of love” i wyjmij wszystkie znajdujące się w nim elementy, tak żebyś miała do nich łatwy dostęp
(jeśli zakupiłaś/eś samą masę, pomiń ten krok). Następnie weź łapeczkową masę modelarską i wyjmij z opakowania.

 

Secundo

Następnie weź ją w dłonie i ugniataj delikatnie przez ok. 30 sekund – po co? Masa pod wpływem ciepła stanie się jeszcze miększa i bardziej plastyczna. Dzięki temu odcisk łapki wyjdzie jeszcze dokładniejszy, bez konieczności dociskania łapki do masy.
(jeśli pieseł jest chudziutki lub robisz odcisk dla koteła, delikatne dociśnięcie ich łapek jest konieczne, aby odcisk był wyraźny).

 

Tertio

Rozwałkuj masę za pomocą mini wałeczka dołączonego do zestawu (w przypadku zakupu samej masy, musisz posiłkować się np. domowym wałkiem do ciasta), najlepiej na papierze do pieczenia położonym bezpośrednio na podłodze lub innym łatwo dostępnym miejscu dla pupila
(masa nie przykleja się, więc nie musisz zabezpieczać podłoża przed ewentualnym ubrudzeniem, ale ułatwi Ci to przeniesienie jej).
Masę rozwałkuj na grubość nie mniejszą niż 5 mm i szerokość potrzebną do kształtu jaki chcesz jej nadać (lub potrzebną do nadania kształtu z zestawu small)

 

Quarto

Po rozwałkowaniu masy na odpowiednią szerokość i grubość, zawołaj swojego pupila (chyba, że cały czas Ci towarzyszył, śledząc twoje postępy w przygotowaniach). Połóż masę w miejscu, w którym będzie mu najwygodniej na niej stanąć. Następnie przy pomocy ulubionych komend, smakołyków lub innych sztuczek spraw aby stanął na nią łapką (potraktuj to jako formę zabawy z nagrodami).
Jeśli stanie zbyt lekko, delikatnie dociśnij jego łapkę do masy – uwierz to go nie zaboli, gdyż masa jest mięciutka i nie sprawisz mu tym bólu.

odcisk łapki psa

 

Quinto

Jeśli odcisk jest dobrze widoczny, nagródź swojego pupila ulubionym smakołykiem! Jest wolny, a Ty musisz tylko nadaj masie kształt,
(jaki – to już zależy tylko od Ciebie) przy pomocy patyczka dołączonego do zestawu lub noża kuchennego. Pamiętaj, że jeśli chcesz zawiesić odcisk przy pomocy sznureczka, zrób w masie dziurkę (przy pomocy patyczka z zestawu), przez którą go przewleczesz po jej całkowitym stwardnieniu.
Jeśli jednak odcisk wyszedł słabo, wykonaj go od nowa, postępując zgodnie z wcześniejszymi wskazówkami!

 

Finito!

Gotowy odcisk w uformowanym kształcie odłóż w zaciemnione i suche miejsce na 24h
(jeśli masa ma więcej niż 5 mm grubości może potrzebować kilku dodatkowych godzin do całkowitego wyschnięcia i stwardnienia,
po 12h obróć ją na drugą stronę, aby schła równomiernie)
.
Gdy będzie już całkowicie utwardzony, jest gotowy do wpięcia w ramkę, schowania lub powieszenia.

A tutaj znajdziesz informacje o łapeczkowej masie do odcisku łapek♥

Pamiętaj, żeby .. Pod żadnym pozorem nie próbuj sprawdzać smaku masy – ani nie testuj jej jadalności na pupilu – gdyż nie jest jadalna. Nie próbuj również wyczyścić jej przy pomocy wody, ulegnie całkowitemu zniszczeniu – wystarczy sucha szmatka. Po wyjęciu masy z oryginalnego opakowania, schowaj ją do czegoś szczelnego – woreczek strunowy lub słoik – w przeciwnym razie, stanie się bezużyteczna.

Zdjęcia do instrukcji użyczyła nam Wiola Szepelak, matka Lunki i prowadząca bloga „Prawie owczarkowe”