Specyfikacja łapeczkowej masy

Łapeczkowa masa – to gotowa do użycia, lekka masa plastyczna na bazie wody, która wysycha w temperaturze pokojowej.
Wykonana jest w 95% z naturalnych składników (takich jak woda, celuloza, wiązania mineralne) pozostała część to kosmetyczne środki konserwujące i utrzymujące wilgotność. Co ważne, do uzyskania koloru nie stosuje się pigmentów zawierających toksyczne metale ciężkie!
Dzięki zawartości włókien celulozowych masa uzyskuje niezwykle naturalny efekt po wyschnięciu. Zapewnia to bardzo dobre zachowanie kształtu
i niewielką kurczliwość (poniżej 5%). Masa mimo, że spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa przy kontakcie ze skórą (poniżej oryginalna specyfikacja masy od producenta) – pod żadnym pozorem nie jest dopuszczona do spożycia – więc należy zachować wszelkie środki ostrożności, takie jak w przypadku innych artykułów i produktów, których połknięcie lub spożycie może zagrażać zdrowiu i życiu.

 

 

Łapeczkowa masa jest produkowana w jednym z krajów UE i spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa dla towarów i produktów dopuszczanych do sprzedaży na jej terenie. Jej skład jest bezpieczny i jawny – dzięki temu masz pewność, że nie zawiera w sobie szkodliwych substancji chemicznych czy barwników toksycznych!
Jednak z uwagi na częste “kradzieże pomysłów” nie mogę zdradzić Wam nazwy jej Producenta.


 

Co może stać się twojemu pupilowi (lub tobie) jeśli wpadniesz na pomysł, aby włożyć jego łapkę w substancję np. na bazie gipsu budowlanego lub masy na bazie niewiadomego pochodzenia środka chemicznego?

„Środki mające kontakt ze skórą zwierząt oddziałują na nią zarówno fizycznie jak i chemicznie. Używanie do tego celu produktów nie poddanych badaniom i bez odpowiednich atestów bezpieczeństwa nie daje gwarancji, że dany preparat nie uczula ani nie podrażnia skóry. Szczególnie niebezpieczne może być stosowanie materiałów budowlanych czy też mas na bazie chlorku sodu ponieważ pozostałości substancji na skórze zwierzęcia mogą wywołać kontaktowe zapalenie skóry lub nawet poparzenia. Nie można także wykluczyć toksycznego wpływu niektórych substancji po dostaniu się do przewodu pokarmowego zwierzęcia np. po polizaniu łapek po odciskach, drażniące działanie na skórę może być znacznie silniejsze na błonie śluzowej jamy ustnej czy przewodu pokarmowego. Dlatego czytajcie uważnie skład, kupujcie tylko ze sprawdzonego źródła i używajcie tylko przebadanych produktów posiadających odpowiednie certyfikaty.” 

Odpowiedzi udzielił lek. wet. Tomasz Zameckiego z Przychodni Weterynaryjnej DoVet